Tiina Hautala : Museon hassu haamuherra
Koulupäivän ohjelmassa on museovierailu, joka epäilyttää Kaarloa. Hän pitää vanhoista esineistä, ruostuneista vempaimista ja hämäristä nurkista, mutta museossa esineet on nostettu vitriineihin, eikä niihin saa koskea!
Museoissa on myös tauluja. Ja historiaa. Kaarloa kuitenkin kiinnostavat enemmän vampyyrit, noidat ja kummitukset.
Mutta tämä museovierailu onkin erikoinen! Siitä huolehtii Kaarlon seuraan lyöttäytyvä omalaatuinen herrasmies, jolla on tyylikäs puku ja hieno hattu.
Miksi muut eivät tunnu näkevän tätä outoa opasta?
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Tiina Hautala |
Muut tekijät | Kuvittaja: Marjo Nygård |
Teoksen nimi | Museon hassu haamuherra |
SKU | P-MUSE-7F7AEC |