Timo Palonen : Kotitalo

Ei varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KOTI-2300D8
Katso kaikki vaihtoehdot

Isä otti ja kuoli, meni vuosia äidin perässä. Ilmeisesti olisi pitäny pitää yhteyttä enemmänkin, mutta nyt lienee myöhäistä ja hautajaisetkin pitäisi järjestää. Ei yhtään kiinnostaisi kotikylään mennä, mutta saa tällä töistä vapaata.
Kertomus elämän muuttumisesta hitusta päälle vuoden sisällä. Kuolemasta, rikkoutumisesta, uuden löytymisestä ja muutoksen mahdollisuuteen tarttumisesta ja sen hyväksymisestä.

Yli kymmenen vuotta sitten aloitettu, nyt lopetettu esikoiskirja. Takana kuitenkin useita omakustannelehtiä, artikkeleita lehtiin ja kotisivut pyhitettynä kioskikirjallisuudelle.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTimo Palonen
Teoksen nimiKotitalo
Avainsanatkuolema, avioero, Uusi, koti
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja