Timo Sorjanen : Nykysuomen peruskielioppi

10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NYKY-6D5D47
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Timo Sorjasen Nykysuomen peruskielioppi tarjoaa selkeän ja kattavan pohjan suomen kieliopin perusteiden opiskeluun. Teos on tarkistettu kielitoimistossa ennen valmistumistaan, mikä takaa sen luotettavuuden.

Kenelle: suomen kielen opiskelijoille ja kieliopin itseopiskelijoille

Lehtori Timo Sorjanen on laatinut Nykysuomen peruskieliopin ja siihen liittyvän laajan harjoituskirjan. Yhdessä ne muodostavat tervetulleen opiskelupaketin niille, jotka eri oppilaitoksissa opiskelevat suomen kieltä tai haluavat muuten perehtyä nykysuomen kieliopin perusasioihin. Selkeän ja viimeistellyn rakenteen ansiosta kirjat soveltuvat mainiosti itseopiskelijoiden käyttöön. Meidän kaikkien suomalaisten äidinkielenä on vailla yhteistä äidinkielitämme, ja siihen tämäntanklainen teoskokonaisuus antaa hyvän pohjan.

Rauno Kivistö rehtori Juha Paananen äidinkielen lehtori Joutsan lukio

Tämän kirjan sisältö on tarkistettu kielitoimistossa ennen käsikirjoituksen viimeistelyä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTimo Sorjanen
Teoksen nimiNykysuomen peruskielioppi
SKUP-NYKY-6D5D47
Avainsanatsuomen kieli, kielioppi
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja