Tittamari Marttinen : Maalivahdin salaisuus (selkokirja)

Alkaen 8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MAAL-9C6648
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tittamari Marttisen selkokielinen kirja tuo lukijan mukaan Antin, Iidan ja Villen vauhdikkaisiin seikkailuihin, joissa arki täyttyy ystävyydestä ja peleistä. Päivi Niinikankaan värikkäät kuvitukset elävöittävät tarinoita skeittauksen, jalkapallon ja koiran ystävyyden ympärillä.

Kenelle: 6–9-vuotiaille lapsille, jotka etsivät helppolukuista ja toiminnallista luettavaa.

Antti, Iida ja Ville ovat ystävyksiä, joilla riittää aina tekemistä. He temppuilevat skeittilaudoilla, pelaavat jalkapalloa, matkustavat ja pitävät huolta löytökoirasta. Yhdessä ei ole koskaan tylsää! Päivi Niinikankaan värikkään vauhdikkaat kuvat rytmittävät neljää tarinaa Antin, Iidan ja Villen touhukkaasta arjesta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTittamari Marttinen
Teoksen nimiMaalivahdin salaisuus (selkokirja)
SKUP-MAAL-9C6648
Avainsanatselkokirjat, selkokieli
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja