Toivi Suomela : Pajupillipeikko : satu

Alkaen 6,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PAJU-5A0166
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Toivi Suomelan Pajupillipeikko on herttaisen kaunis satu ihmispeikosta, joka kasvaa eläinten parissa ja etsii polkuaan takaisin ihmisten maailmaan.

Kenelle: 6–9-vuotiaille lapsille

Halusipa pikkuinen ihmisenlapsi nähdä maailman yläilmoista käsin. Tuli iso kotka ja kiikutti häntä kasvamaan pesässään poikuensa parissa. Niin ihmis­senlapsesta tuli ihmispeikko: eläinten yötiva mo­tisan kasvatti. Mutta sitten pientä ihmispeikkoa alkoi jokin vetää takaisin ihmisten pariin.

Toivi Suomelan Pajupilli-peikko on herttaisen kaunis saturo­mani metsän kasvattia varttuvasta ihmislapsesta ja hänen tiestään takaisin ihmisten joukkoon.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäToivi Suomela
Teoksen nimiPajupillipeikko : satu
SKUP-PAJU-5A0166
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja