Tommi Musturi : Ensimmäinen Toivon kirja (UUSI)

Alkaen 4,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
0409700
Katso kaikki vaihtoehdot
Toivo on ikääntyvä mies, joka etsii paikkaansa maailmassa ja ihmettelee elämää lapsenomaisen leikkisästi mutta myös keski-ikäisen kyynisesti.

Ensimmäisen osan sympaattisen maanläheiset tarinat etenevät saunapuita pilkkoen, linnunpönttöä nikkaroiden ja elämän ihmeitä ja ihmisen yksinäisyyttä pohdiskellen.

Sarja ilmestyy myös Ranskassa ja Englannissa.

Tommi Musturi (s. 1975) opiskelee taiteen maisteriohjelmassa. Hän toimittaa sarjakuva-antologia Glömppiä, järjestää Helsingin sarjakuvafestivaaleja ja on julkaissut useita omakustanteita sekä tehnyt kuvituksia kirjoihin, lehtiin ja levyjen kansiin. Lisäksi hän on ollut perustamassa lukuisia sarjakuva- ja taidekollektiiveja sekä pitänyt taidenäyttelyitä yksin ja erilaisissa ryhmissä.Hänet on palkittu töistään Suomessa, Ruotsissa ja Ranskassa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTommi Musturi
Teoksen nimiEnsimmäinen Toivon kirja
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaLike
Painovuosi2007
Painos1
SidontaNidottu (pehmeäkantinen)
Sivumäärä(40)
Kielisuomi
ISBN9789524718974
KuntoUusi
MuutaUusi, lukematon kirja
SKU0409700
Korkeus (mm)209
Syvyys (mm)145
Paksuus (mm)5
Paino (g)68
VerokantaALV 14 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja