Touko ym. Perko : Kymmenen kysymystä journalismista

9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KYMM-88B07D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kymmenen kysymystä journalismista pureutuu suomalaiseen journalismiin ja mediaan tarkastelemalla alan kehitystä, ongelmia ja myyttejä analyyttisesti ja kriittisesti.

Kenelle: Median ja journalismin tilasta kiinnostuneille sekä viestintäaineiden opiskelijoille.

Kirjan lähtökohtana on arvioida suomalaista journalismia ja mediaa, tarkastella niiden ajankohtaisia kehityssuuntia, ongelmia, myyttejä ja arkitotuuksia, purkaa niitä ja esittää mediasta ja journalismista kriittisiä ja analyyttisiä näkemyksiä. Teos on tarkoitettu erityisesti eri viestintäaineiden perusopintoja suorittaville, mutta myös kaikille median ja journalismin tilasta kiinnostuneille.

Kaikki teoksen kymmenen kirjoittajaa vaikuttavat Jyväskylän yliopiston viestintätieteiden laitoksella joko oppiaineen opettajina ja/tai jatko-opiskelijoina. Artikkelit pohjautuvat kirjoittajien omiin tutkimuksiin, alan kirjallisuuden seurantaan sekä käytännön journalismin pitkäaikaiseen tuntemukseen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTouko ym. Perko
Muut tekijätTouko Perko & Raimo Salokangas
Teoksen nimiKymmenen kysymystä journalismista
SKUP-KYMM-88B07D
Avainsanatjournalismi, joukkoviestintä, joukkoviestimet, toimitustyö
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja