Tuotekonseptointi

12,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TUOT-299629
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tuotekonseptointi syventyy tuotekehityksen alkuvaiheen haasteisiin ja mahdollisuuksiin, tarkastellen konseptointiprosessin monipuolisia ulottuvuuksia sekä kotimaisten että kansainvälisten hankkeiden näkökulmasta. Teoksessa käsitellään käyttäjätiedon hyödyntämistä, epävarmuuden hallintaa ja tulevaisuudentutkimuksen roolia konseptoinnissa.

Kenelle: Aikuisille tuotekehityksen, muotoilun ja innovaatiotoiminnan ammattilaisille sekä opiskelijoille.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Muut tekijätTurkka Keinonen & Vesa Jääskö
Teoksen nimiTuotekonseptointi
SKUP-TUOT-299629
Avainsanatmuotoilu, kehittäminen, suunnittelu, innovaatiot, tuotekehitys, teollinen muotoilu, kehittämissuunnittelu, tuotteet, muotoilujohtaminen, käytettävyys, suunnittelijat, käyttäjät, delfoimenetelmä
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja