Tuula Kallioniemi : Kirjoja ja kummituksia

Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KIRJ-79C94A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Reuhurinteen alakoulun vilkkaat oppilaat kohtaavat hulvattomia kommelluksia, kun kummitukset ja kirjat tempaisevat heidät uusiin seikkailuihin.

Kenelle: 6–9-vuotiaille koululaisille ja alakouluikäisille, jotka pitävät kummitusjutuista ja vauhdikkaista kouluelämän kuvauksista.

Ei ihme, että opettaja Aapeli Käen hiukset harvenevat! Reuhurinteen alakoulussa kun on oppilaina veijareita toimeliaista koulutulokkaista kutosluokan kitarasankareihin, ja meno on sen mukaista.

Tintti käy monta kertaa viikossa kirjastossa ja osaa sepittää kauhutarinoita. Verneri saa kirjoista ideoita, kuten senkin, mitä metsäköikön aletaan pian hyötä. Ramona rakastaa kummitusjuttuja, ja Pull ja Fiskikin keksivät kirjoille käyttöä. Mutta koulussa on eräs, jota kirjaan tarttuminen hirvittää. Kunnes uhkaavasta kuusimetsästä kuuluu viiltävä ulvaisu.

Aiemmat Reuhurinne-romaanit:
Kaahailua ja kepposia
Aaveita ja avaruusolentoja
Faneja ja fossiileja
Hässäkkää ja hätähousuja
Eläköön Reuhurinne!
Räppiä ja rettelöitä

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTuula Kallioniemi
Muut tekijätJii Roikonen
Teoksen nimiKirjoja ja kummituksia
SKUP-KIRJ-79C94A
Avainsanatkoululaiset, opettajat, kummitukset, harrastukset, koulunkäynti, kommellukset, alakoulu
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja