Tuula-Liina Varis : Maan päällä paikka yksi on

Alkaen 3,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MAAN-3BBFEC
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tuula-Liina Variksen "Maan päällä paikka yksi on" pureutuu muistoihin, kaipaamiseen ja kotiinpaluun vaikeuteen runollisella otteella.

"Nousen autosta ja menen kotiin. Lähdin täältä viisitoistavuotiaana enkä ole sen jälkeen käynyt. Paitsi unissa; niissä on alinomaa palattava huoneisiin, joista on luullut lopullisesti lähteneensä. Palattava kiusaantuneena siivoamaan, sillä aina ne ovat sotkuisia, täynnä sekalaisia autoja rosjaa, jonka pois raivaamisesta on vastuuosa. Eikä koskaan tiedä, mistä aloittaisi, mihin tarttuisi ja mihin tämä tarpeeton roina, yhtä aikaa vieras ja hävettävän oma, pitäisi viedä. Tähän taloon tulen unissa isän ja äidin luo."

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTuula-Liina Varis
Teoksen nimiMaan päällä paikka yksi on
SKUP-MAAN-3BBFEC
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja