Tuula Rokka : Minun Leonardoni

29,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MINU-6BE56B
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Sukella taiteilijan ja neron monitahoiseen maailmaan, jossa historia, mielikuvitus ja huumori kohtaavat. 'Minun Leonardoni' tarjoaa tuoreen näkökulman Leonardo da Vincin persoonaan.

Teoksessani "Minun Leonardoni"pyrin kuvaamaan taiteilijaa ja neroa samalla tavoin kuin hän itse on käsitellyt Jeesuksen opetuslapsia maalauksessaan "Viimeinen ehtoollinen", eli inhimillisinä persoonallisuuksina.

Kuvauskeinoina olen käyttänyt historiallisia "totuuksia" sekä mielikuvtusta ja omaa lapsekasta kerrontaani, huumorintajuani ja itseironiaa.

Teos on helppolukuinen

Olen Tuula Rokka, eläkkeellä oleva sihteeri.

Eläkepäivieni ratoksi olen ruvennut harrastamaan kirjoittamista.

Se on tuonut elämääni paljon mielenkiintoista puuhastelua ja suurta iloa.

Se on myös antanut voimia kestää vanhuuden vaivoja.

Suosittelen lämpimästi.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTuula Rokka
Teoksen nimiMinun Leonardoni
SKUP-MINU-6BE56B
AvainsanatLeonardo da Vinci, antiikin jumalia, Viimeinen ehtoollinen, Mona Lisa, seksuaalisuus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja