Tuula Sariola : Kesä loppuu kuolemaan

Alkaen 9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KESA-5696F5
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tuula Sariolan "Kesä loppuu kuolemaan" vie lukijan Mäntyharjun kesäisiin tunnelmiin, joihin kätkeytyy yllättäviä kuolemantapauksia ja arvoituksellisia ihmissuhteita.

Kun Olavi Jääskeläinen tapaa kesän alussa Mäntyharjulla vanhan ystävänsä ja kollegansa Vesa Valon ja tämän nuoren ja kauniin vuokralaisen, hän ei osaa kuvitellakaan, mitä kesän lopussa tapahtuu. Vuokralaisesta taloudenhoitajaksi siirtynyt nuori nainen onkin kesän lopussa nuori ja rikas leski: Vesa Valo on yllättäen kuollut. Hautajaisissa Jääskeläinen aprikoi asiaa eikä malta olla panematta liikkeelle vaivihkaisia tiedusteluja. Miksi avioliitto on solmittu niin pikaisesti, ettei hän ollut kuullut siitä mitään? Miksi Valo on kuollut niin pian avioliiton solmimisen jälkeen? Miksi kaikki tuntuu niin oudolta? Jääskeläisellä on edessään solmuinen vyyhti, jonka selvittäminen ei ole helppoa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTuula Sariola
Teoksen nimiKesä loppuu kuolemaan
SKUP-KESA-5696F5
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja