Tuva Korsström : Voici la France

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VOIC-DA7DFF
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Voici la France tutustuttaa edistyneet ranskan opiskelijat nykypäivän ranskaan puhekielen ja ajankohtaisten aiheiden kautta.

Kenelle: Edistyneille ranskan opiskelijoille.

Voici la France on ranskan haastattelusarja, joka lähetetään radiosta ja televisiosta. Sarjan tavoitteena on totuttaa opiskelijoita ymmärtämään puhekieltä, ja se antaa myös tietoa ja elämyksiä nykypäivän Ranskasta.
Voici la France on tarkoitettu edistyneille ranskan opiskelijoille. Se on tehty Pierre et Colette -sarjan jatkoksi, mutta sitä voidaan hyvin käyttää myös omana kokonaisuutenaan kansalais- ja työväenopistoissa, lukioissa ja korkeakouluissa. Voici la France sopii myös yksinopiskelijoille.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäTuva Korsström
Muut tekijätAnja-Liisa Alanko
Teoksen nimiVoici la France
SKUP-VOIC-DA7DFF
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja