Ulla Lehtonen : Herkkuja luonnosta ja puutarhasta

Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HERK-3B0743
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ulla Lehtosen kirjassa tutustutaan luonnon ja puutarhan antimista valmistettaviin houkutteleviin herkkuihin, joissa yhdistyvät suomalaiset maut ja kekseliäät reseptit.

Miltä maistuisi vihreään piilotettu silli, nokkoskeitto 1800-luvun tapaan, viherletut, pihlajanmarjasämpylät, punainen keitto, salaatti "Vastustamaton" parsakaalista ja puutarhamsniskoista, mausteinen tomaatti-jauhelihapata, kiinalainen sellerisalaatti savolaisittain? Miltä tuntuisi tuoda pöytään ruokalaji nimeltä Hiirenorvat, Kätketty suvi tai Salaattikursselli? Entä apilankukkasämpylät kylmän katajamarjajuoman saattamina?

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja