Unni Lindell : Käärmeenkantaja

Alkaen 8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAAR-30F066
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Unni Lindellin "Käärmeenkantaja" pureutuu rikoskomisario Cato Isaksenin uupumukseen ja synkkiin murhatapauksiin, joissa Oslon kaduille iskevä sarjamurhaaja jättää jälkeensä karmivia viestejä.

"Hän näki kasvonsa kiiltävästä lampunjalasta, joka kohosi hänen oikealta puoleltaan. — Silmät näyttivät siltä kuin ne olisivat jähmettyneet hänen mielenmaisemaansa. Kun päivittäin tekee töitä ihmisten kanssa jotka ovat tappaneet, ihmisten jotka ovat ylittäneet rajansa ja tehneet jotain, mitä ei milloinkaan saa tekemättömäksi, työ jättää jälkensä."

Rikoskomisario Cato Isaksen on väsynyt. Häntä painavat 43 vuotta ja kaksi perhettä, joiden yhteensovittaminen ei tahdo sujua. Mitä hänen elämässään on oikein on tapahtumassa? On kuin tuntematon, pimeä aukko olisi imenyt hänen tunteensa.
Isaksenin verkkokalvoille on syöpynyt liian monta väkivaltaista kuolemaa. Uusin uhri on verisesti tapettu perheensä. Vähitellen käy selväksi, että Oslossa on liikkeellä sarjamurhaaja. Jokaisen ruumiin alta löytyy viesti. Kuin lapsen kirjoittama..."

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäUnni Lindell
Muut tekijätTarja Teva
Teoksen nimiKäärmeenkantaja
AlkuteosSlangebäreren
SKUP-KAAR-30F066
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja