Untamo Utrio : Kauppatavarana sivistys : pohdintaa ja mielipiteitä kirjojen myymisestä

Alkaen 9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAUP-48A755
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Untamo Utrion teos avaa kustannustoiminnan ja kirjamarkkinoiden taustoja, tuoden esiin karvoja totuuksia kirja-alan arjesta ja taloudesta.

Untamo Utrio on leppoisa mies. Mutta hänen kirjansa on häijy.

Niille, jotka ihannoivat kustannustoiminnan vapautta ja aatteellista avaruutta, Utrio kertoo viime vuosikymmenten kustannushistorian karvaita tosiasioita.

Niille, jotka alati valittavat kirjojen kalleutta, Utrio esittää perusteellista vertailuaineistoa ja tietoja kustannustoiminnan taloudellisesta taustasta.

Niille, jotka vastustavat kirjamyynnin raja-aitojen purkamista, Utrio antaa uutta ajattelemisen aihetta.

Niille, jotka lukevat kirjoja, Utrio kertoo minkälaisia kirjoja oikein ostetaan ja luetaan.

Niille, jotka eivät koskaan lue kirjoja, Utrio osoittaa kuinka paljon heitä keskuudessamme on.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäUntamo Utrio
Teoksen nimiKauppatavarana sivistys : pohdintaa ja mielipiteitä kirjojen myymisestä
SKUP-KAUP-48A755
Avainsanatkustannustoiminta, kirja-ala, kirjakaupat, kirjatuotanto
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja