V. Rekola (suom.) : Nainen ja rakkaus : amorismeja eli pieniä lauselmia rakkaudesta ja vähän muustakin
Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NAIN-4A8C3A

Tämä pieni kirja kokoaa ajattomia aforismeja rakkaudesta ja naisesta, leikittelevällä ja pohdiskelevalla otteella. Teos avaa rakkauteen liittyviä tunteita ja ajatuksia viiltävän tarkasti sekä elämänmakuisesti.
Tässä pienessä kirjassa puhutaan rakkaudesta ja naisesta - sekä hiukan myös miehestä. Sanotaan, että kauneimmat rakkausromaanit ovat lähtöisin pettyneiden miesten ja katkeroituneiden naisten kynästä& Rakkaus on ihaninta muistoissa ja toiveissa. Rakkaus on onnen ainoa muoto ja siihen sisältyy täydellisen onnettomuuden varmin mahdollisuus. Rakkaus - ainoa, joka on ikuista tässä maailmassa. Ihastuttava näköispainos vuodelta 1954.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | V. Rekola (suom.) |
| Teoksen nimi | Nainen ja rakkaus : amorismeja eli pieniä lauselmia rakkaudesta ja vähän muustakin |
| SKU | P-NAIN-4A8C3A |
