Veikko Räisänen : Varjoista valoon

31,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VARJ-BADB6C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Veikko Räisäsen omaelämäkerrallisen kirjasarjan viides osa vie lukijan 1990-luvun laman keskelle, humoristisella ja mukaansatempaavalla otteella. Kirjassa välittyy eletty elämä aidosti ja luontevasti, kun ympäröivä maailma ja luonto näyttelevät vahvaa roolia.

Kenelle: Sopii elämäkertojen ja kotimaisen kirjallisuuden ystäville.

"Varjoista valoon" on Veikko Räisäsen 10. kirja. Omaelämäkerrallisen kirjasarjan viidennessä osassa Räisänen käy läpi vuodet 1992 - 1996. Lukijoille jo tutuksi tulleella mukaansa tempaavalla ja humoristisella tyylillä kirjoittava Räisänen luo eletyistä vuosista uskottavan ja helppolukuisen kuvan.

Kirjassa eletään 90 -luvun pahimman laman aikaa ja Damokleen miekka heiluu uhkaavasti myös kirjoittajan yllä. Välillä vastustaa muutoinkin kovasti ja itkettää, mutta sitten taas kohta kaikki luistaa ja nauru pyrkii esiin. Myös ihmissuhteissa on kitkaa, joka purkautuu esiin etovina tunteina.

Räisäsen tekstissä on vahvasti mukana ympäröivä maailma ja Suuri Luonto, joka armahtaa ja lohduttaa oikealta polulta eksyviä elämänpolun kulkijoita.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäVeikko Räisänen
Teoksen nimiVarjoista valoon
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja