Vesa Löhönen : Pietu ja iskän ihmekänny
"Tämä on viimeisintä mallia maailmassa. Tällä voi surffata, mesettää ja tsättäillä, ja tässä on ainakin piljoonan pikselin pokkulapakkula. Niin, ja purkinavaaja on myös ja kenkälusikka ja jakopäänhihnan kiristin ja pesukoneeseen kadonneiden sukkien gee-pee-är-äs-äs-x-yy-vee", sanoo iskä ylpeänä Pietulle ja Ytte-Mytelle esitellessään uutta kännykkäänsä.
Innostuukohan iskä nyt vähän liikaa..." Ja mihin TAAS tarvitaan poliisia"
- Lämminhenkisen Pietu-sarjan kolmas osa: jälleen joutuu isä vaikeuksiin ja muu perhe saa pudistella päätään!
- Todellinen hyvän mielen kuvakirja, jossa paljon lasta riemastuttavia sanaleikkejä, arjen komiikkaa ja tekniikan ihmeitä pikkuinsinööreille!
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Vesa Löhönen |
Muut tekijät | Jukka Laukkanen |
Teoksen nimi | Pietu ja iskän ihmekänny |