Vic Suneson : Viikatemiehen varjo

5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VIIK-40C697
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Vic Sunesonin Viikatemiehen varjo on taidokkaasti rakennettu ja tiivistunnelmainen ruotsalainen salapoliisiromaani, jossa lomahotellin rauha järkkyy murhatutkinnan myötä. Jännitys ja yllätykselliset käänteet tekevät kirjasta vetävän lukukokemuksen.

23. Vic Suneson: VIIKATEMIEHEN VARJO
Suosittu ruotsalainen salapoliisiromaani rikosromaanisarjasta, joka lomallaan eräässä tunturihotellissa joutuu sotkeutuksi mutkikkaaseen murhatutkintaan. Hän on tutustunut hiukan salaperäiseen kaunottareen, joka sittemmin tavataan murhattuna hänen huoneestaan. Vasta monen vaivan, vastuksen ja jännittävän yllätysvaiheen jälkeen oikea rikollinen saadaan selville. - Taidokkaasti rakennettu, tiivistunnelmainen romaani.

24. Patrick Quentin: MIES MENETTÄÄ MUISTINSA
»Mies menettää muistinsa» on ollut kaikkein kiitetympiä suomeksi ilmestyneitä jännitysromaaneja, ja Patrickin kirjojen ystävät yleensäkin tervehtineet sitä vät ilolla sen liittämistä korkeatasoiseen Salamasarjaan. Kirjassa mies on menettänyt muistinsa, mutta alkaa vähitellen epäillä, että hänen ympärillään olevat ihmiset ovatkin aivan toisia kuin esiintyvät olevansa, ja nämähän ihmiset alkavatkin pelätä hänen palautuvan entiselleen. Epäilykset osoittautuvat oikeiksi, mutta paljon ehtii tapahtua, ennenkuin kaikki selviää.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäVic Suneson
Teoksen nimiViikatemiehen varjo
AlkuteosDöden kastar långa skuggor
SKUP-VIIK-40C697
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja