Ville Kaarnakari : Varjo

Alkaen 8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VARJ-9B056E
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ville Kaarnakarin "Varjo" johdattaa lukijan huippujännitteiseen kotimaiseen jännityskirjaan, jossa valtakunnan turvallisuus on uhattuna ja panokset ovat korkealla.

”KRP:n rikosylitarkastaja M. oli poliisissa ainoa, joka tiesi Varjon olemassaolosta. Sen vuoksi poliisipäällikön avaus hätkähdytti. - Tilanne on sellainen, että tarvittaisiin Varjoa. Everstiä kylmäsi. Varjon ottaminen käyttöön oli iso asia. Silloin täytyi olla tiedossa jokin erittäin merkittävä valtakuntaa uhkaava syy. Eversti tuijotti kivettyneenä rikosylitarkastajaa. - Mikä luokitus? - Purppura. Vastaus sai äskeisen kylmän tuntumaan helleaallolta. Purppura oli hälytyskoodi, joka ei edes esiintynyt normaalissa musta-punainen hälytystilakoodistossa. Se ylitti senkin.”

Tiedustelupäällikön salainen ase joutuu tuleen, kun Suomi ajautuu sattumalta Eurooppaa ravistelevan terroriaallon polttopisteeseen. Tilanne, joka aluksi näyttää poliisiasialta, muuttuukin vakavaksi sotilaalliseksi ongelmaksi. Hermoja raastavat tapahtumat Suomessa, Euroopassa ja Lähi-idässä kulminoituvat Turun edustalle Saariston Helmeen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäVille Kaarnakari
Teoksen nimiVarjo
Avainsanatkonfliktit, puolustusvoimat, ryhmät, terrorismi, tiedustelu, uhat, upseerit, suomi, saaristomeri, upseerit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja