Walter T. Foster : Näin piirrät fantasiahahmoja 15 minuutissa

Kehitä piirustustaitojasi nopeasti ja opi luomaan vaikuttavia fantasiaolentoja vaihe vaiheelta. Sukella mielikuvituksen maailmaan, jossa lohikäärmeet, druideja ja ihmissudet heräävät eloon paperilla.
Kenelle: Nuorille ja aikuisille, joita kiinnostaa fantasiahahmojen piirtäminen ja oma fantasiamaailma.
Opi piirtämään vaikuttavia lohikäärmeitä, ihmissusia, druideja, hurjia hirviöitä ja monia muita hahmoja! Fantasiamaailma on täynnä olentoja, joilla on vakiintunut ja tunnistettava ulkonäkö. Tämän kirjan avulla opit piirtämään niitä jopa vartissa. Hahmoista saa erittäin näyttäviä, kun rohkaistuu liioittelemaan niiden piirteitä. Osa hahmoista muistuttaa ihmistä, mutta joidenkin anatomia on aivan toisesta maailmasta. Mitä enemmän annat mielikuvituksesi lentää, sitä upeampia hahmoistasi tulee! Kirja tukee oivallisesti oman fantasiamaailman rakennusta. Kun otat vinkit haltuun, pääset uppoutumaan maailmaasi aivan uudella tavalla. Kirja sopii myös niille, jotka eivät luo omia maailmoja mutta nauttivat fantasiahahmojen piirtämisestä. Näin piirrät 15 minuutissa -harjoituskirjat täydentävät suosittua piirustuskirjasarjaa. Harjoittelun jälkeen huomaat, että osaat piirtää hienoja fantasiahahmoja käden käänteessä!
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Walter T. Foster |
Muut tekijät | Kääntänyt: Auli Hurme-Keränen |
Teoksen nimi | Näin piirrät fantasiahahmoja 15 minuutissa |
Alkuteos | Die Kunst des Zeichnens 15 Minuten – Fantasy |