Wilho Ilmari : Teatterimiehen lokikirja

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TEAT-2F1661
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Teatterimiehen lokikirja tarjoaa katsauksen Wilho Ilmarin moniulotteiseen elämään teatterin ja elämänpolun varrella. Teatterimiehen, ohjaajan ja Teatterikoulun rehtorin muistelmat valottavat, mitä näyttämö ja elämä ovat hänelle antaneet ja vaatineet.

Teatterimies, ohjaaja, teatterinjohtaja, näyttelijä, purjehtija, isä ja isoisä, Teatterikoulun rehtori, Kalle Kustaa Korkki – kaikkea tätä on Wilho Ilmari.

Hänen muistelmansta ovat viisaan ja paljon kokeneen miehen kerrontaa siitä, mitä kaikkea elämä ja teatteri ovat hänelle antaneet, mitä kaikkea ne ovat häneltä vaatineet, mitä kaikkea hän on saanut ja osannut niille antaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja