Xavier Deneux : Tunnetko numerot?

8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TUNN-8F0F84
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tutustu numeroihin ja väreihin iloisten kuvien ja kosketeltavien kohokuvien avulla – opi laskemaan sekä tunnistamaan kymmenen kirkasta väriä helposti ja hauskasti.

Kenelle: 3–6-vuotiaille lapsille

Takakansi

Tunnetko jo numerot? Osaatko laskea, montako kananpoikaa, pelleä tai marmorikuulaa sivulla on? Värikkäistä kohokuvista on hauska kokeilla oikea lukumäärä omin sormin. Kirjan avulla numerot yhdestä kymmeneen käyvät pian tutuiksi!

Esittely

Iloisesti kuvitetut katselu- ja tunnustelukirjat opettavat kymmenen kirkasta väriä ja numerot yhdestä kymmeneen. Paksujen pahvisivujen kohokuvista voi kokeilla omin sormin, millainen on vihreä lehti tai punainen omena ja montako etanaa tai marmorikuulaa kuvassa on. Tyylikkäät ja selkeät kirjat miellyttävät niin lasten kuin aikuisten silmää, ja niitä on kiva selailla yhdessä kerta toisensa jälkeen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäXavier Deneux
Teoksen nimiTunnetko numerot?
AlkuteosLes chiffres
SKUP-TUNN-8F0F84
Avainsanatlastenkirjallisuus, numerot, paksulehtiset kirjat, katselukirjat, koskettelukirjat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja