Yrre ja Ilo päiväkodissa -liukuluukkukirja 2-3 v

Ei varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-YRRE-CB7A44
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Yrre ja Ilo päiväkodissa -liukuluukkukirja kutsuu tutkimaan päiväkodin arkea yhdessä ihastuttavan kuvituksen ja havainnollisten tehtävien parissa.

Kenelle: 3–4-vuotiaille lapsille, jotka ovat kiinnostuneita päiväkotimaailmaan tutustumisesta ja vuorovaikutustaitojen harjoittelusta.

Uudet asiat voivat tuntua jännittäviltä, ja kaikkia jännittää joskus!
Yrren ja Ilon kanssa lapsi pääsee tutustumaan päiväkodin tapahtumiin. Luukkutehtävissä etsitään tuttuja tavaroita, värejä ja muotoja. Ihastuttava kuvitus vie päiväkodin maailmaan, ja samalla tutustutaan myös tunnetaitoihin. Päivän päätteeksi Ilo huomaa, ettei päiväkotiin meno jännitä enää yhtään!
Sanavarasto ja puhe kehittyvät kirjan parissa, ja yksityiskohtien etsiminen kannustaa tutkimaan kuvia. Yhteisistä lukuhetkistä kannattaakin luoda osa arjen rutiineja, sillä kielellisen kehityksen lisäksi ne vahvistavat lapsen ja aikuisen kiintymyssuhdetta. Näin lukuilo kulkee mukana myös lapsen kasvaessa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Teoksen nimiYrre ja Ilo päiväkodissa -liukuluukkukirja 2-3 v
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja