Yrsa Stenius : Aikamme sankarit : poliitikon muuttuva profiili

Alkaen 3,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-AIKA-0FDBC5
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Yrsa Stenius tarkastelee skandinaavista politiikkaa ainutlaatuisesta näkökulmasta vertaillen Suomen ja Ruotsin poliittisia kulttuureja sekä ilmiöiden, kuten Koivisto- ja Palme-ilmiön, kehitystä.

Tukholmassa ilmestyvän Aftonbladetin suomalainen päätoimittaja Yrsa Stenius voi tarkkailla skandinaavisen politiikan kenttää ainutlaatuisesta näkökulmasta.

Kirjassaan hän asettaa Suomen ja Ruotsin poliittisen kulttuurin vastakkain; Koivisto-ilmiö vertautuu Palme-ilmiöön ennen ja jälkeen Palmen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäYrsa Stenius
Muut tekijätRisto Hannula
Teoksen nimiAikamme sankarit : poliitikon muuttuva profiili
SKUP-AIKA-0FDBC5
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja