Yumiko Higuchi : Kirjo kauniiksi : helppoja malleja villa- ja puuvillalangoilla

15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KIRJ-8FC26C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kirjo kauniiksi esittelee 20 inspiroivaa kirjontamallia, joissa villa- ja puuvillalankojen yhdistely tuo malleihin kolmiulotteisuutta ja elävyyttä. Kirjan ohjeilla syntyy ajankohtaisia asusteita ja kodintekstiilejä perinteisen käsityötekniikan hengessä.

20 ihastuttavaa kirjontamallia ja useita mallitöitä kirjonta- ja ompeluohjeineen.

Näiden kirjontamallien erityisyys on villa- ja puuvillalankojen taitavassa yhdistämisessä. Mallien värimaailma on rauhallinen, mutta erityyppisiä kirjontalankoja yhdistämällä kuvioihin saadaan eloa ja kolmiulotteisuutta - puuvillan siroutta ja villan täyteläisyyttä.

Perinteikkäällä käsityötekniikalla toteutetut kuviot näyttävät täydellisen ajankohtaisilta linjakkaissa asusteissa ja kodintekstiileissä. Yksinkertainen pellavakassi saa kylkeensä runsaana kukkivan niityn, pelkistetty köynnös juhlistaa iltalaukun ja käsin kirjotut kuviot muuttavat ostoneuleen uniikiksi. Kirja tarjoaa myös tietoa tarvikkeista ja kuvitetut ohjeet peruspistoihin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäYumiko Higuchi
Muut tekijätSeija Kukkonen & Naohito Sakuma ym.
Muut tekijätPhotographs by: Naohito Sakuma
Illustrated by: Aiko Yokota
Translated by: Seija Kukkonen
Teoksen nimiKirjo kauniiksi : helppoja malleja villa- ja puuvillalangoilla
AlkuteosSobokudu yasashi uru-ito no shishu zuan wool stitch
SKUP-KIRJ-8FC26C
Avainsanatkäsityöt, kirjonta, pistokirjonta
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja